PIT FORMAT 20161

LISTA NAJLEPSZYCH PROGRAMÓW DO ROZLICZANIA PIT 37, PIT 36, PIT 38, PIT 39, PIT 28, PIT 36 I PIT 11.

PIT 2016/2017 FORMAT

Rozmiar: 10,8MB Wersja: 3.0.1.1 Data ostatniej aktualizacji: 28.12.2016 Liczba pobrań: 1243 Program PITy Format 2016 i 2017 to popularny i niezastąpiony program do pit stworzony przez firmę z tradycjami. Można go znaleźć w takich wydawnictwach jak Gazeta Wyborcza, czy Rzeczpospolita.

PIT 2016/2017 FORMAT to darmowy program do rozliczenia zeznań podatkowych.

pobierz bezpłatnie pit

          Aplikacja ta idealnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i w biurze. Łatwy i szybki interfejs sprawi, że wypełnienie PITa przebiegnie sprawnie, a przede wszystkim bezbłędnie. PIT FORMAT 2016/2017 jest zgodny z aktualnymi przepisami podatkowymi oraz posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.
          W przypadku PIT FORMAT 2016/2017 czas wypełnienia deklaracji, nawet przez mniej doświadczonego użytkownika nie przekracza pięciu minut. Program ten zawiera komplet deklaracji podatkowych oraz załączników z nimi związanych niezbędnych do rozliczenia się z urzędem. Aplikacja dostępna jest w dwóch wersjach: standardowej –instalacyjnej oraz Internetowej. Każdy użytkownik ma do wyboru dwie możliwości sporządzania zeznania podatkowego: „krok po kroku” oraz aktywną deklaracje. Po prawidłowym wypełnieniu zeznania możemy wysłać je za pomocą systemu e-Deklaracji do wskazanego przez nas urzędu. System ten posiada obsługę najczęstszych problemów związanych z wysyłką elektroniczną, co niweluje jego nieprawidłowe działania. PIT FORMAT 2016/2017 automatycznie aktualizuje się, tak by być zawsze na bieżąco z obowiązującymi przepisami prawnymi.
          Skuteczność działania PIT FORMAT 2016/2017 została potwierdzona nie tylko przez podatników, ale również biura podatkowe, kancelarie podatkowe oraz księgowych. Aplikacja zawiera 8 typów deklaracji podatkowych (PIT-28, -28A, -28B, -36, -36L, -37, -38, -39), 7 rodzajów załączników (PIT-B, -D, -O, -2K, -M, -ZG, -Z) oraz formularze NIP (NIP-2, NIP – 7, NIP – B, NIP – C, NIP – D, NIP 2A, ZAP 3) i korzysta z PFR. Co więcej program ten generuje wydruki do urzędu skarbowego oraz daje możliwość zapisu deklaracji w pliku PDF.
          PIT 2016/2017 program posiada podręczny kalkulator walut, dokumentację, zbiór przepisów prawa, mechanizm kontroli, kontekstowe podpowiedzi, bazę danych (urzędu skarbowe, miejscowości, województwa, dane podatnika) etc. Co więcej aplikacja samoistnie aktualizuje się do najnowszej wersji.

 

top banner

          Program PIT Format pozwala zarówno na rozliczenia indywidualnie, jak i z małżonkiem. Jego obsługa jest niezwykle prosta i intuicyjna. Osoby, które z niego korzystają mają do wyboru dwie drogi sporządzania deklaracji:

Aktywne deklaracje to idealna propozycja dla osób doświadczonych w rozliczaniu podatków. Te, które czują się niepewnie powinny skorzystać z Kreatora, który nie tylko doskonale kontroluje poprawność danych, ale również wszystko oblicza "za nas". Wystarczy jedynie przygotować Pit 11, rachunki i faktury podlegające odliczeniom oraz informacje o przychodach i kosztach działalności gospodarczej.

          Posiadając te informacje musimy jedynie odpowiadać na kolejne pytania kreatora poprzez wpisywanie odpowiednich kwot oraz danych. Rozliczony poprawnie PIT otrzymamy po uzupełnieniu wszystkich pozycji.

          Dzięki funkcjonalności programu możemy zarówno wydrukować gotową deklarację i wysłać ją tradycyjną pocztą, jak i skorzystać systemu e-Deklaracje Min. Finansów.

Program pobierzesz na darmowej licencji.

Mogą z niego korzystać osoby samodzielnie wypełnijące PIT, osoby wypelnijące PIT innym oraz biura rachunkowe.

Wypelnisz nim: PIT 37, PIT 36, PIT 38, PIT 39, PIT 28, PIT 36 I PIT 11 oraz załączniki.

 

pit online

 

pit pobierz za darmo

pit format pobierz

 

Internauci wyszukują PIT Format po wpisaniu w wyszukiwarkę następujących wyrażeń:

          Podsumowując, jest to niezwykle prosty w obsłudze i intuicyjny program, który sprawi, że wykonanie rocznego rozliczenia nie będzie stanowiło żadnego problemu.

 

Dodatkowo zainteresować może Cię film instruktażowy:

 

Istnieją rozwiązania, dzięki którym szybko i bezbłędnie uporasz się z wypełnieniem deklaracji. Jednym z nich jest nowoczesny i intuicyjny program Pit Format.

PFR - wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe

          W rozliczeniach podatkowych za rok 2016 możemy bowiem skorzystać z PFR. Czym jest ten tajemniczo brzmiący skrót? PFR czyli Pre-Filled tax Return wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe. Od tego roku administracja podatkowa udostępnia nam bowiem dostęp do rozliczenia rocznego PIT-37, które przygotowane jest na podstawie informacji pochodzących z informacji PIT-11, PIT-8C i PIT-R za 2016 r. otrzymanych od płatników.

          Skorzystanie z takiej możliwości pozwala zaoszczędzić sobie sporo czasu i stresu. Aby uzyskać dostęp do takich danych potrzebujemy podać min swój identyfikator podatkowy, imię i nazwisko, datę urodzenia oraz kwotę przychodu za 2016 r.

          Udostępnione dane możemy wczytać w dobry program rozliczeniowy, który wykona za nas całą pracę. Programem, który jest już przystosowany do tej nowoczesnej funkcji jest Pit Format. Korzystanie z niego pozwala więc całkowicie zapomnieć o stresie związanym z wypełnianiem deklaracji samodzielnie oraz zaoszczędzić sporo czasu. Gotowe rozliczenie, które otrzymamy możemy zarówno wysłać pocztą, jak i poprzez system E-deklaracji co pozwala na jeszcze większe oszczędności czasu.

          Nie będziemy bowiem musieli ręcznie wpisywać wielu informacji, takich jak: zaliczki, koszty, czy wpłacone składki społeczne i zdrowotne. O tym, że jest to uciążliwe wie doskonale każdy, kto ma do rozliczenia wiele umów o pracę, zlecenie czy o dzieło. Dlatego też każda osoba, która jest w takiej sytuacji nie powinna unikać korzystania z tego nowoczesnego udogodnienia. To najprostszy sposób na rozliczenie roczne, który daje nam gwarancję, że wszystko zostanie wypełnione w sposób poprawny i kompletny.

Inne darmowe programy:

 

 

 

 

POBIERZ << POWRÓT DO LISTY